Kameralne warsztaty fotograficzne

   Ruszają kameralne warsztaty fotograficzne!

   Warsztaty są kierowane do osób, które zaczynają swoją fotograficzną drogę oraz do początkujących reportażystów. Zapraszam zarówno amatorów, którzy chcą lepiej uwieczniać rodzinne wspomnienia jak i osoby wiążące z fotografią swoje plany zawodowe. Jedynym wymogiem jest własny aparat (lustrzanka lub bezlusterkowiec), który posiada tryb manualny “M”.

   Jednodniowe warsztaty składają się z trzech bloków:

   • teoria fotografii, podstawowe narzędzia pracy, obsługa aparatu w trybie manualnym. Dowiesz się jak świadomie i sprawnie operować czasem naświetlania, przysłoną, czułością, ogniskową i balansem bieli, jak dostosować parametry do warunków oświetleniowych, jak ciekawie komponować kadr.
   • ćwiczenia w terenie. Wybierzemy się wspólnie na sesję zdjęciową, podczas której opowiem Ci jak pracuję w plenerze. Jeśli chcesz, możemy w rolach modeli zaangażować bliskie Ci osoby (znajomych, rodzinę itp.). Jeśli wolisz fotografować obcych, sama zajmę się castingiem.
   • edycja zdjęć w programie Adobe Lightroom. Bazując na wykonanych przez Ciebie zdjęciach przejdziemy wspólnie wszystkie etapy pracy na komputerze: od selekcji, przez kolorkorekcję aż po eksportowanie plików w odpowiednich formatach i archiwizowanie ich. 

   W ramach warsztatów wykonam dla Ciebie także pamiątkową mini sesję zdjęciową. Otrzymasz ode mnie ok. 20 obrobionych zdjęć w wersji cyfrowej. 

   Warsztaty są adresowane do indywidualnych początkujących fotografów lub duetów (maksymalnie 2 uczestników). Bardzo zależy mi na dostosowaniu treści i poziomu zaawansowania do Twoich potrzeb i umiejętności. Przed spotkaniem poproszę Cię o wypełnienie ankiety – z jakiego poziomu zaczynamy i w jakim kierunku chcesz się rozwijać.

   Co ważne, podczas warsztatów będzie panowała rodzinna atmosfera. Zapraszamy Cię do naszej pracowni, czyli naszej drewnianej chatki w górach. Będzie ciepło, spokojnie i kameralnie. Dosłownie zobaczysz naszą pracę od kuchni. 🙂 Zjemy wspólny obiad, wypijemy niejedną kawę i będziesz mógł pytać o co tylko zechcesz.

   Warsztaty odbędą się w Wiśle. Podczas ćwiczeń wybierzemy się na krótki spacer w przepiękne miejsce, tuż obok naszego domu. Zobaczcie sami, jakie kadry można tam upolować:

   Podsumowując. Kameralne warsztaty fotograficzne to jednodniowe szkolenie w Wiśle Malince dla jednej lub dwóch osób. Termin i godziny ustalamy indywidualnie.

   Koszt udziału to 1200zł w przypadku jednego uczestnika. Jeśli chcecie przyjechać w duecie – 1600zł. W podanej kwocie otrzymujecie oczywiście wiedzę i umiejętności, materiały dydatktyczne, minisesję oraz możliwość konsultowania fotograficznych dylematów online przez miesiąc.

   Jeśli macie pytania lub wątpliwości, piszcie śmiało!

   Prowadzi Kama Chojnacka

   Złapałam do ręki aparat 14 lat temu. Później pojawił się też film. Skończyłam kurs dokumentalny w Szkole Wajdy w Warszawie oraz reżyserię w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Ruchomy obraz jeszcze bardziej rozkochał mnie w reportażu. Od 2016 roku zajmuję się głównie fotografią ślubną oraz muzyczną.

   KONTAKT

   Jeśli czujesz, że mamy podobną wrażliwość i chcesz się podszkolić, napisz do nas! Dajmy się ponieść fotografii.