Onde Wedding zaprasza na specjalistyczne warsztaty dźwiękowe dla filmowców.

   Dźwięk w polskim kinie ma bardzo słaby PR, a dźwięk w polskich małych produkcjach często odbiega jakością od obrazu. Wiedza zdobywana przez filmowców w tym zakresie jest zdawkowa. W odpowiedzi na tę sytuację stworzyliśmy warsztaty, które pozwolą Wam na zrozumienie istoty dźwięku. Uporządkujecie zdobyte wcześniej informacje, nauczycie się, jakimi narzędziami można operować podczas nagrania jak i postprodukcji audio. Poruszymy także kwestię muzyki oraz montażu w kontekście sfery dźwiękowej. Warsztaty poprowadzi dla Was trójka wykształconych w tym zakresie specjalistów.

   Szkolenie jest adresowane do operatorów oraz montażystów filmów ślubnych i twórców małych form filmowych. Nie wymagamy wiedzy dźwiękowej ani muzycznej. Dostosujemy język do operatorskiego żargonu i przestawimy wszystko, co ważne w przystępny sposób. Nie musicie też przywozić ze sobą sprzętu. Dzięki współpracy z firmą Fotoplus.pl zapewniamy Wam wszystko, co niezbędne na miejscu.

   KUBA CHOJNACKI

   Przewodził będzie Kuba Chojnacki – muzyk, reżyser dźwięku. Absolwent saksofonu na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz dźwięku w grach komputerowych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorem ścieżek dźwiękowych do Polskich jak i międzynarodowych produkcji filmowych (Izrael, Holandia, Czechy). Pracował też przy filmach dokumentalnych, reklamowych oraz przy serialach (TVN). Komponował muzykę do etiud filmowych. Wykładowca akademicki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Od 2017 roku tworzy autorskie filmy ślubne.

   RADEK TADEL

   Drugi wykładowca to Radek Tadel. Realizator nagrań. Absolwent kierunku realizacja nagłośnienia na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach gdzie obecnie jest wykładowcą przedmiotu reżyseria muzyczna. Od 2013 prowadzi własne studio nagraniowe. W 2017 debiutował w świecie filmowym, nagraniami muzyki do filmu TodMachine który zdobył nagrodę European Cinematography Award w kategorii najlepszy film niemy.

   KUBA KOPEC

   Naszym ostatnim gościem jest Kuba Kopeć. Montażysta filmowy. Absolwent wydziału reżyserii, specjalizacji montażu filmowego w PWSFTViT w Łodzi oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Zabrzu w klasie fortepianu i organów. Montażysta wielu form audiowizualnych; zwiastunów, teledysków, reklam, filmów fabularnych i dokumentalnych, wielokrotnie nagradzanych na festiwalach w kraju i za granicą. Kuba opowie o dźwięku i muzyce w procesie montażu. Swój blog ubogaci specjalistyczną wiedzą ze swojej specjalizacji.

   Pierwsza edycja warsztatów Turn Onde Sound odbędzie się w Chrzanowie w Ambasadzie Kreatywności 22 listopada 2019 roku. Spędzimy razem jeden wypełniony wiedzą dzień. Zajęcia zaczną się o godzinie 10 a skończą koło 20, żeby wszyscy podróżujący mogli na spokojnie wrócić do domów bez konieczności noclegu. Koszt udziału to 800zł

   Program 1/3
   • Filozofia dobrego dźwięku. Dźwięk jako wartość dodana a nie techniczne obciążenie,
   • Techniki pracy z dźwiękiem przy profesjonalnej produkcji filmowej,
   • Sprzęt. Narzędzia dostępne na rynku, porównanie sprzętu różnych producentów, wyposażenie dźwiękowe na mały, średni i duży budżet,
   • Działanie recordera, poziomy głośności, limiter
   • Techniki pracy z mikroportami, sposoby montażu, pomysły na niekonwencjonalne wykorzystanie,
   • Mikrofony nakamerowe,
   • Przygotowanie domowego studia do postprodukcji: sprzęt, oprogramowanie, pomieszczenie,
   • Restoracja dźwięku: odszumianie, usuwanie niechcianych dźwięków, poprawianie zrozumiałości mowy,
   • Dźwięk nagrany po reportażu: voiceover, ADR,
   • SFX – efekty dźwiękowe. Jak je wykorzystywać i skąd pozyskać. Tworzenie własnego zbioru,
   • Miksowanie dźwięku: efekty, pluginy, praca w programach DAW (Digital Audio Workstation).
   Program 2/3
   • Formaty i parametry dźwięku cyfrowego (częstotliwość próbkowania, rozdzielczość bitowa, stratne i bezstratne formaty plików),

   • Podstawy działania miksera cyfrowego i analogowego,

   • Mono, stereo, dźwięk wielokanałowy – zrozumienie tematu,

   • Signal flow – czyli różne etapy które pokonuje dźwięk: od drgań cząsteczek powietrza, poprzez postać elektryczną aż do finalnej postaci pliku cyfrowego,

   • Jak przygotować dźwięk do publikacji na płycie DVD / Blue Ray oraz na serwisach Youtube / Vimeo etc.

   Program 3/3
   • synchronizacja materiału dźwiękowego z obrazem i przygotowanie materiału,
   • montaż pod muzykę,
   • Rytm i tempo w montażu,
   • Dźwięk setkowy jako walor,
   • Rodzaje montażu (syntetyzujący, analityczny, elipsa),
   • Podstawowe zasady montażu.

   Jak widzicie, tematów jest sporo. Żeby ułatwić Wam przyswajanie całej tej wiedzy, przygotujemy materiały dydaktyczne. Nie będziecie musieli notować w trakcie warsztatów. Ponadto zapewniamy Wam w cenie serwis kawowy ze słodkościami oraz obiad. Żeby zapisać się na warsztaty, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej i uiścić opłatę. Jeśli chcecie, możemy wystawić Wam fakturę, prosimy o wcześniejszą informację.

   Rekrutacja rusza 17 października!

   Minimalna liczba uczestników to 15, maksymalna 23 osoby. Zależy nam na jak najwyższym poziomie, stąd kameralne grono. Koniecznie przekażcie informację swoim znajomym filmowcom ślubnym. Do zobaczenia, do usłyszenia!

   FAQ
   Najważniejsze informacje
   Co dostanę w cenie warsztatów
   Najważniejsze terminy
   Miejsce

   Warsztaty odbędą się w Chrzanowie w Ambasadzie Kreatywności (Chrzanów, ul. Świętokrzyska 4). Jest to lokal położony między Katowicami a Krakowem.

   Termin

   Zapraszamy Was 22.11.2019. Data łatwa do zapamiętania. :) Spotkanie zaczniemy o godzinie 10 a skończymy ok. 19-20.

   Cena

   Warsztaty kosztują 800zł brutto. Pierwszą część (50%) należy uregulować przelewem na wskazany rachunek po wypełnieniu formularza, drugą najpóźniej 14 dni przed warsztatami.

   Ilość uczestników

   Zależy nam na kameralnym gronie, na możliwości prowadzenia dyskusji i na ćwiczeniach w małej grupie. Dlatego pierwsza edycja zakłada udział minimum 15, maksymalnie 23 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

   Wiedzę

   Trzech fachowców podzieli się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem, które zdobywali przez wiele lat pracy nad dźwiękiem i muzyką.

   Materiały dydaktyczne

   Wiemy, że program naszych warsztatów jest obszerny. Dlatego też otrzymacie od nas materiały podsumowujące zdobytą wiedzę. Będziecie mogli utrwalać i weryfikować wszystkie informacje w domowym zaciszu.

   Dostęp do grupy

   Po warsztatach zostanie utworzona na facebooku grupa, w której każdy uczestnik przez miesiąc będzie mógł zadawać pytania naszym wykładowcom.

   Zaplecze gastronomiczne

   W cenie otrzymacie także pyszny obiad, kawy, herbaty oraz słodkości.

   Certyfikat

   Każdy uczestnik otrzyma dokument potwierdzający zdobytą wiedzę.

   17.10.2019

   Rusza rekrutacja na Turn Onde Sound

   8.11.2019

   Koniec zapisów. Nie czekajcie do ostatniej chwili. Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona!

   22.11.2019

   Warsztaty! Startujemy o 10.

   ZAPISY

   Na warsztaty zapraszamy kameralną grupę 15-23 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nie czekaj do ostatniej chwili!

   WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY